Wybór lampy jako postawienie kropki nad i

Lampa to nie tylko dający światło, nieodłączny element każdego pomieszczenia. Lampa to także bardzo ważna część wystroju, która nadaje przestrzeni określonego charakteru. Aby dobrze wybrać lampę, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wygląd pomieszczenia jako całości – dopasować ją do mebli czy wielkości danego miejsca. Lampa jest z reguły jednym z ostatnich elementów, jakie wybiera się do aranżacji pomieszczenia. Jest to idealna sytuacja – lampa jawi się jako swoista „wisienką na torcie”, która w symboliczny sposób wiąże, wykańcza charakter miejsca. Na tym etapie aranżacji pomieszczenia sklep z lampami (zapewne nie jeden) jest punktem, który na pewno odwiedzimy.

Sklep z lampami – internetowy czy tradycyjny – oferuje cały wachlarz możliwości. Lampy klasyczne, lampy nowoczesne, lampy rustykalne, lampy stylizowane, lampy tradycyjne – definitywnie jest w czym wybierać. Lampy klasyczne wiszące to doskonały wybór do pokoju typu salonowego, gościnnego. Stylizowane, drewniane meble, pomalowane na jasny kolor ściany i do tego klasyczna, piękna lampa nadadzą przestrzeni eleganckiego poloru. Przy wyborze klasycznej lampy trzeba jednakże wziąć pod uwagę to, aby lampa nie zdominowała pomieszczenia, gdyż może się tak stać. Lampy typu klasycznego to bardzo często lampy bogato zdobione, czasem nawet masywne. Kolejny czynnik, który należy przemyśleć, to ilość i jakość światła, którą chcemy wnieść do danego miejsca. Do pokoju typu salonowego idealne byłoby światło łagodne, lekko przytłumione.

Taki typ światła stworzy atmosferę spokoju i wyciszenia. Inne światło musimy dobrać do miejsca, które ma nam służyć jako miejsce pracy – wtedy należy postawić na bardzo jasne, ożywcze światło. Do pokoju urządzonego w sposób klasyczny idealnym dodatkiem będzie lampa klasyczna stojąca. Światło, które daje taka lampa, jest najczęściej czynnikiem drugorzędnym. To, co nas prawdziwie pociąga w lampach stojących, to ich oryginalny wygląd. Piękna, stojąca w kącie, dająca ciepłe światło lampa stojąca to najprawdziwsza „wisienka na torcie”.

Efektowne lampy stojące prosto od producenta – http://lampybraun.pl/produkty

23

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba