Cechy żarówek ledowych mające wpływ przy ich wyborze.

Dobre, wydajne oświetlenie, przystosowane do warunków i potrzeb, to podstawa zdrowego funkcjonowania i rozwiązanie pozwalające na znaczne oszczędności. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie żarówka LED. Lampy LED zyskały uznanie dzięki licznym zaletom i przewadze nad lampami żarowymi między innymi w takich kwestiach, jak wyraźnie dłuższa żywotność, liczona w dziesiątkach lat, szerszy zakres napięć, czy znaczne mniejsze nagrzewanie.

Kluczowym sprawą przy wybieraniu żarówki jest określenie rodzaju gwintu. Jest on zwykle determinowany przez konstrukcję żyrandola i musimy kupić żarówkę z takim gwintem, jaką przewidział do danego oświetlenia producent. Plafony czy żyrandole powinny też mieć określoną maksymalną moc dla żarówek, jakie można w nich stosować. Jasność jaką chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu należy zatem przewidzieć na etapie zakupu opraw, żyrandoli, lampek, gdyż nie zawsze będziemy mieli wybór przy zakupie żarówki do danej oprawy.

Parametry żarówek LED często są zawyżane przez nieuczciwych producentów. Nie musimy być specami w dziedzinie, by sprawdzić danego producenta chociażby na stosunku poboru energii do mocy świecenia. Przyjmuje się, że 1 W poboru mocy = 10 W oddanych w postaci światła. Stosunek ten maleje dla wartości powyżej 5 W poboru. Przykładowo: żarówka z opisanym poziomem poboru w wielkości 6 W nie będzie świeciła mocniej niż 60 W, w praktyce nawet 50 W.

Generalnie, jak w całym koncernie i przy wszystkich produktach – o jakości żarówki zazwyczaj najlepiej mówi jego cena – kupować coś, co jest tanie, słabe i nieumiejętnie zrobione nie ma większego sensu. Dlatego specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy żarówkę LED, które z czystym sumieniem możemy polecić:

Żarówka LED 12W E27

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *